TUL aneb Svět nápadů a objevů

Komu se tu bude líbit

Věřte nebo ne, nanotechnologie hýbou světem – od medicíny, přes textilní průmysl až po elektroniku. A není to zase taková nuda, jak se může na první pohled zdát. Věříme, že expozice TUL ohromí nejen všechny, kdo se o tzv. molekulární stavitelství zajímají, ale i ty, kteří o něm zatím slyšeli jen vzdáleně.

Co tu všechno najdete

Expozici pro vás připravila Technická univerzita v Liberci, která je vývojem nanotechnologií proslulá. Jak vypadá její superinteligentní bunda? Čím jsou výjimečné fluorescenční a teplocitlivé materiály? 

Co dalšího tu najdete

Jak vzniká nanovlákno pomocí slavné metody profesora Oldřicha Jirsáka? Nebo v čem spočívá unikátnost zvukových nanomembrán? – to vše poznáte a pochopíte na důmyslných interaktivních exponátech plných dechberoucích efektů a překvapivých proměn.

Co potěší učitele a rodiče

Myslí si vaše děti, že studium na univerzitě jsou jen sáhodlouhé přednášky a učení? U nás se přesvědčí, že všechno je jinak – že i na univerzitách se zkoumá, vyvíjí a objevuje. A kdo ví, jestli je zrovna tajemný svět nanotechnologií nezláká k tomu, aby se i ony vydaly na cestu vědy a výzkumu.

Main partners