Aktuální program - Planetárium Liberec

Planetárium v liberecké  iQLANDII nabízí velmi oblíbené spojení projekce filmu a živého komentáře o aktuálním dění na noční obloze.  V mediatéce máme filmy jak s vesmírnou, tak pozemskou tématikou v nejnovějším rozlišení 4K. Stačí se tedy pohodlně usadit do našich polohovatelných křesel a nechat se unášet časem a prostorem.

Na výběr máme dva typy pořadů - Filmy a Živáky.

Filmy -  projekce trvají přibližně 40 minut. Spolu s živým komentářem je délka programu cca 60 minut. Všechny projekce nabízíme v českém, anglickém, německém a polském jazyce. 

Živáky - Unikátní živě moderované pořady z dílny našich lektorů, doplněné o názorné experimenty. Délka programu je cca 60 minut. Živáky uvádíme v českém jazyce.

Kapacita sálu je omezena, abys měl jistotu, že se na program dostaneš, doporučujeme koupit vstupenky přes náš e-shop


Aktuální program

 

1. 7. - 31. 8.(klikněte pro zvětšení)

Filmy:


Programy složené z vybraného filmu a 15minutové živě uváděné prohlídky aktuální noční oblohy.


         Planety

Jak se zrodila sluneční soustava? Je tomu již 4,6 miliardy let! Vydej se s námi na fascinující pouť po jednotlivých planetách. Z čeho se skládají? Jak vypadají? Co skrývají za tajemství? Prostřednictvím unikátních animací i reálných snímků se film snaží odpovědět na všechny otázky týkající se vesmíru, hvězd a planet, které si klade snad každý z nás.
 

 

       Přírodní výběr

Staň se nenápadným průvodcem Charlese Darwina na jeho výzkumných cestách a pomůžete mu přijít na kloub evoluční teorii. Uvidíš známého vědce v jeho domě ve viktoriánské Anglii nebo přímo v akci na Galapágách.                 Astronaut


Film dokumentuje výcvik astronautů a techniku, potřebnou k jejich pobytu na oběžné dráze kolem Země. Věnuje se účinkům extrémních podmínek vesmíru na lidský organismus a technologiím, které astronautům umožňují přežít ve volném kosmickém prostoru.Živáky

Unikátní živě moderované pořady z dílny našich lektorů, doplněné o názorné experimenty.

         Do vesmíru a zase zpátky                                                 

Živě uváděný autorský pořad tě vezme na nezapomenutelný průzkum vesmíru. Vydej se na výlet po planetách Sluneční soustavy a nahlédni i do vzdálených míst kosmu, kam ještě lidská ani robotická noha nevkročila. Během pořadu přijde řeč i na aktuální noční oblohu nebo zjistíš, jaké by to bylo, cestovat rychlostí světla. I další vesmírné chuťovky, proložené experimenty na lidech, na tebe čekají v programu Živák: Do vesmíru a zase zpátky.

    NOVINKA! - Vesmírné horizonty


Vydej se na cestu fascinujícím vesmírem k horizontům, kterých lidstvo již dosáhlo, i k těm, jež jsou prozatím mimo naše technické možnosti. Kudy a kam? To záleží i na tobě. Autorský pořad Planetária Liberec s prvky kinoautomatu. 

 

       Úsvit kosmického věku

Stálice našeho programu. Film sleduje počáteční nesmělé krůčky lidstva, které zatoužilo letět ke hvězdám, a to od startu prvního Sputniku, přes přistání Neila Armstronga na Měsíci, až po dobu současnou s komerčními lety do vesmíru či na jiné planety. 

     Cesta časem 


Představ si 14 miliard let trvající existenci vesmíru zmenšenou na pouhý rok - s Velkým třeskem v první lednové a s přítomností v poslední prosincové sekundě. S použitím tohoto měřítka se planetárium změní na stroj času: Zjisti, jak se formovala naše Mléčná dráha, Slunce a Země, a jak začal existovat život. Připoj se k nám na jedinečné cestě časem!


         Všichni jsme hvězdy                              

Živě uváděný autorský pořad dává do souvislosti nám známý život ve vesmíru s procesy, které předcházely jeho vzniku, a podmínkám, které jej umožňují udržet. Jak mohl vypadat Velký třesk a jaké podmínky vládly ve vesmíru, když byl jen sekundu starý? Jak je to s možností života mimo naši planetu a kde všude už o nás mohou ve vesmíru vědět? To se dozvíš v programu Živák: Všichni jsme hvězdy.

Hlavní partneři