FAQ - často kladené dotazy

Máš dotaz? Nevíš si rady? Zde najdeš nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně.

Jaký je rozdíl mezi iQLANDII a iQPARKEM?


iQLANDIA je nově postavený komplex, který je vhodný pro děti od věku cca 8 let. Exponáty jsou zde techničtější, popisy odbornější, doprovodné programy (workshopy, science show) vysvětlují jevy, o kterých už děti někdy slyšely ve škole. iQPARK se více orientuje na ty nejmenší badatele od cca 2 let. Exponáty jsou většinou ze dřeva, expozice jsou méně členité a rodič má tak snadno přehled, kde se jeho zvídavé děti nacházejí. I doprovodné programy jsou více uzpůsobeny menším dětem.

Science centra jsou od sebe vzdálená jen cca 100 metrů - iQLANDIA v samostatné budově, iQPARK v areálu Centra Babylon. Návštěvníci obou center mohou využít parkoviště u iQLANDIE za sníženou cenu 50Kč, která se hradí buď na pokladně iQLANDIE nebo iQPARKU.
Obě science centra spravuje jedna společnost - IQLANDIA, o. p. s. 


Od kolika je doporučený věk pro návštěvníky?


iQLANDII doporučujeme dětem od 8 let, jejich starším sourozencům rodičům i prarodičům. Sousední iQPARK je připraven na malé badatele od 3 let věku, jejich maminky, tatínky, babičky i dědečky.

 

Kde se dá parkovat, kolik to stojí a kde můžu zaplatit? 


Parkoviště se nachází přímo před budovou iQLANDIE. Parkovné činí, pokud jsi návštěvníkem iQLANDIE a iQPARKU, 50 Kč a platí se na pokladně iQLANDIE. Parkovací lístek si přines po zaparkování s sebou na pokladnu, kupon bude po zaplacení aktivován. V případě, že jsi šel do iQPARKU, přines si s sebou i vstupenky do iQPARKU. Jinak bys nemohl využít slevy na parkovném. 
Někdy se stává, že je kapacita naplněna, pak doporučujeme využít parkoviště Centra Babylon a OC Forum - popis cesty je zde.
Parkoviště u iQLANDIE můžeš v případě volné kapacity využívat, i když nejdeš navštívit žádné z center. V tom případně je cena 150 Kč

 


Můžu přijít a zase odejít? 


Vstupné je pouze jednorázové – jeden vstup, jeden výstup. 
 


Jak dlouho trvá prohlídka?


Na prohlídku doporučujeme v IQLANDII minimálně 4 hodiny. Pokud ale chceš vyzkoušet všechny doprovodné programy, zajít to Planetária, občerstvit se, pak doporučujeme vyhradit si na návštěvu našeho centra celý den. Pro návštěvníky iQPARKU doporučujeme vyhradit si 2 - 3 hodiny.
 


Je u vás restaurace/rychlé občerstvení?


Ano, v budově iQLANDIE se nachází restaurace, kde se prodávají pokrmy a nápoje (studené, teplé).  Ve venkovním vodním světě máme kavárnu a k dispozici jsou i nápojové automaty. V piknik zóně u fontány a na lavičkách v jednotlivých patrech je prostor i pro konzumaci vlastního občerstvení.
 


Můžu platit kartou? 


Ano, u nás na pokladně přijímáme platební karty: Mastercard, Visa. Přijímáme je jak při placení vstupného, tak v iQshopu, i v restauraci.


Můžu platit eury?


Eury u nás bohužel platit nejde. 


Je nutná rezervace do expozic?


Ne, není. Pouze pokud chcete do Planetária, je lepší koupit a zarezervovat sedadla předem.


Lze zakoupit vstupenky do expozic předem, abych nemusel/a stát frontu na pokladně?


Ano, využij náš e-shop, zakup vstupenky a vejdi rovnou přes turnikety k nám. 


Jakou platnost má vstupenka?


 1 rok. Platnost nelze prodloužit.


Lze rezervovat Planetárium?

Ano, lze přes naše webové stránky zde.  Platí se předem kartou a vstupenky přijdou do mailu (někdy nutná kontrola spamu). 


Je Planetárium součástí vstupného do expozic?


Ne, není. Planetárium se hradí zvlášť nebo lze využít zvýhodněné ceny kombinace expozice + planetárium.

 

Prodáváte permanentky, mohu je půjčovat?


Ano, permanentky si můžeš zakoupit u nás na pokladně. Prodáváme roční permanentky pro veřejnost, nebo firemní. Aktuální ceník naleznete zde. Firemní permanentka je přenosná, rodinná ani pro jednotlivce přenosná není - je nutné se prokázat na pokladně průkazem, na němž se shoduje jméno s tím uvedeném na permanentce. 
 
 

Je v expozicích někdo, kdo mi poradí?


V každé expozici je lektor, který je k dispozici. Poradí, předvede, vysvětlí, naučí... 
 

 
Je iQLANDIA bezbariérová?


Ano, je. Na vozíčku se dostaneš téměř všude. Toalety pro vozíčkáře jsou v 1. podlaží, do dočasné výstavy, která je v podzemí, tě zavezeme výtahem... v Planetáriu jsou vyhrazená pro vozíčky dvě přední místa.


Mohu do iQLANDIE a iQPARKU s kočárkem?


Ano, prostory jsou uzpůsobené i pro kočárky. V 1. podlaží iQLANDIE i IQPARKU u toalet je i místnost s přebalovacím pultem. 


Mohu do iQLANDIE a iQPARKU s domácím zvířetem?


Z důvodu bezpečnosti toto není bohužel možné. Děkujeme za pochopení.


Je možné v science centrech fotografovat?


Ano. Budeme rádi i za sdílení na sociálních sítích. #iQLANDIA #iQPARK
 


Kde vám můžu nechat vzkaz/recenzi?


Budeme rádi za tvou zpětnou vazbu, jak se ti u nás líbilo, co jsi tu zažil, co jsi tu nafotil. Psát a sdílet můžeš na Facebooku, Instagramu, TripAdvisoru, návštěvní knize nebo třeba na mailu

Hlavní partneři