Metodické centrum

V rámci projektu „Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje I“ číslo  CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008498 vzniklo v science centru iQLANDIA „Metodické centrum pro pedagogy ZŠ na podporu badatelsky orientované výuky“. 
 
Pro všechny pedagogy z Libereckého kraje zaměřené na výuku přírodovědných předmětů se realizuje celkem 8 bezplatných seminářů metodického centra v průběhu trvání projektu (od září 2018 do června 2020). Všechny semináře se budou věnovat badatelskému přístupu k výuce přírodovědných předmětů, jejich vzájemného propojení na základě mezipředmětových vazeb a možnosti propojení formální výuky s doplňkovým a neformálním vzděláváním v science centru. O účastníky se starají metodici science centra, kteří mají bohaté zkušenosti v oblasti neformálního přírodovědného vzdělávání. Na účastníky čeká mnoho experimentů, které mohou uplatnit v rámci své výuky na základní škole, kniha Experimentář, příjemné prostředí a milí lektoři. Semináře probíhají v laboratořích, expozicích a prostorách planetária v iQLANDII.

Další ze seminářů Metodického centra v rámci projektu NAKAP v iQLANDII
vás čeká 26. 9. 2019 od 9:00 do 14:00


Seminář cílí na učitele přírodovědných předmětů druhého stupně základních škol z Libereckého kraje. Seminář se koná bezplatně.
 
Po skončení semináře mají účastníci možnost si zdarma projít všechny expozice science centra samostatně. 
V rámci aktuálního semináře se více zaměříme na astronomii. Ukážeme si, jak tato věda může přispět výuce fyziky a zeměpisu. Program je koncipován formou badatelsky orientované výuky, takže jeho výstupy jsou okamžitě použitelné ve škole. Ukážeme si i způsoby propojení formální a neformální výuky. Přestože základem budou experimenty s běžně dostupnými materiály, ukážeme si i možnosti zapojení digitálních technologií do výuky
 
Kapacita je omezena. Proto se prosím přihlaste co nejdříve. V rámci semináře je pro účastníky zajištěno stravování zdarma. 

Program aktuálního Metodického centra.


Metodické centrum pro pedagogy ZŠ na podporu badatelsky orientované výuky se bude opakuje pravidelně jednou za tři měsíce, vždy se zaměřením na jeden z přírodovědných předmětů. 
 
Parkování je pro účastníky semináře zajištěno zdarma na parkovišti iQLANDIE.
 
V rámci semináře je pro účastníky připraveno občerstvení zdarma včetně oběda. Kapacita jednoho semináře je max. 25 pedagogů.

Vaši účast prosím potvrďte do čtvrtka 19. 9. 2019 na email:
bartosikova@iqlandia.cz, tel.: +420 724 586 230
 
 
Hlavní partneři