Nabídka aktivit pro učitele

Chcete dětem zpestřit výuku? Umožnit jim, aby si teoretické znalosti ověřily v praxi? A také jim ukázat, že věda může být zábavná a plná překvapení? Vezměte je k nám – do ráje vědy, techniky, ohromujících experimentů a chytré zábavy! To vše nabízí iQLANDIA Liberec – moderní science centrum s planetáriem a prvním humanoidním robotem v ČR.
Najdete tu deset rozsáhlých interaktivních expozic s více než 400 exponáty z fyziky, chemie, biologie, astronomie a dalších oborů. Děti si na nich samy vyzkouší, jak fungují přírodní, fyzikální a chemické procesy v praxi, pochopí tu spoustu jevů, které dosud znaly jen teoreticky z učebnic, a také lépe porozumí obyčejným věcem kolem nás, s nimiž se denně setkávají.
 
Kromě samotné návštěvy expozic a planetária nabízíme i doprovodné programy: tematické science show a oblíbené laborky. To vše samozřejmě za zvýhodněné vstupné pro organizace trvale pracující s dětmi.
 

iQLANDIA pro učitele zdarma

 
Přijďte se sami přesvědčit, že vzít žáky a studenty do iQLANDIE skutečně stojí za to. Bezplatně vás provedeme expozicemi, představíme vám lektorské programy i možnosti, jak zařadit návštěvu iQLANDIE do ŠVP. Speciální návštěvu si můžete objednat na e-mailu: rezervace@iQlandia.cz, vždy od pondělí do pátku.
 
 
 
V současné době nabízíme i tři vzdělávací kurzy

 

Elixír do škol

Přemýšlíte, jak zpestřit výuku fyziky? Potřebujete novou inspiraci? Pak využijte odborné kurzy pro učitele ZŠ, SŠ a víceletých gymnázií z Libereckého kraje s názvem Elixír do škol  - více info zde.

ESERO ČR

European Space Education Resource Office
iQLANDIA je partnerem projektu ESERO ČR, což je oficiální vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury (ESA) pro Českou republiku. Hlavním cílem je využití tématu vesmíru ke zvýšení zájmu žáků o přírodovědné a technické obory - více info zde.

DVPP

Další vzdělávání pedagogických pracovníků
V rámci evropských i národních projektů v iQLANDII vznikají a v minulosti vznikaly vzdělávací kurzy pro pedagogické pracovníky, programy pro děti a žáky od MŠ až po SŠ. I když některé projekty již skončili, to nejlepší z nich, co naši odborníci připravili, máte šanci opět vidět a vyzkoušet si v rámci školení, které pořádáme s Centrem vzdělanosti Libereckého kraje - více info zde.
 

Hlavní partneři