Novinky

Novinka pro učitele IT - Centrum digitálních technologií

další setkání 27. 3. od 16.00 do 18.00

Elixír do škol ve spolupráci s iQLANDIÍ připravil pro učitele informatiky a digitálních technologií Centrum digitálních technologií - další setkání se uskuteční v novém FABLABu. 
Centrum digitálních technologií je platforma, která vytváří prostor pro kolegiální sdílení, propojování a vzdělávání učitelů IT a technických předmětů. Hlavní náplní centra je sdílení zkušeností, metodik, poznatků, postupů, pomůcek a inspirace, které mohou učitelé IT a technických předmětů uplatnit ve své výuce. Centrum tak naváže na úspěšnou činnost fyzikálních center elixíru do škol, která probíhají již pátým rokem. Více se o myšlence center digitálních technologií dočtete zde
 
Zkušený lektor Martin Gembec za podpory našeho science centra připravil témata jako jsou 3D tisk, modelování, robotika, programování, tvorba webu apod. a jakým způsobem je lze zapojit do školní výuky. 

Další setkání v tomto školním roce se uskuteční

ve středu 27. března od 16.00 do 18.00, ve třetím patře iQLANDIE

Téma: nová verze Scratche

Pobavíme se o tom, proč je právě Scratch tak výhodný a kdy a kam jej zařadit do výuky. Ukážeme si, že to není jen o programování v počítači. Prakticky si jej vyzkoušíme na začátečnické i pokročilé úrovni (kdo jej běžně používá a nechtěl by se věnovat základům pro začátečníky, bude mít připravenou inspiraci a úkoly). Doporučujeme mít s sebou vlastní notebook.

Termíny dalších setkání v druhém pololetí školního roku 2018 / 2019:  
 
24. 4. , 22. 5. , 12. 6. - témata budou upřesněna později, sledujte naši stránku
Zaujala vás nabídka? Účast je nutno předem potvrdit na emailu elixirict@gmail.com. Setkávání se konají zdarma. Zájemci mohou dorazit dříve a prohlédnout si expozice iQLANDIE. 

Informace o dění v centru digitálních technologií  najdete na blogu.

Sraz je na recepci a parkování zdarma (parkovací lístek si vezměte s sebou na recepci).
 
Těšíme se na vzájemné setkávání, výměnu zkušeností i nápadů.

Hlavní partneři