Novinky

Často kladené dotazy

Chystáte se na školní výlet nebo na vzdělávací program do iQLANDIE či iQPARKU? Máte nějaké otázky, na které chcete před cestou znát odpověď? Připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších. 

Jaký je rozdíl mezi iQLANDIÍ a iQPARKEM?


iQLANDIA je nově postavený komplex, který je vhodný pro děti od věku cca 8 let. Exponáty jsou zde techničtější, popisy odbornější, doprovodné programy (workshopy, science show) vysvětlují jevy, o kterých už děti někdy slyšely ve škole. iQPARK se více orientuje na ty nejmenší badatele od cca 3 let. Exponáty jsou většinou ze dřeva, expozice jsou méně členité a rodič má tak snadno přehled, kde se jeho zvídavé děti nacházejí. I doprovodné programy jsou více uzpůsobeny menším dětem.

Science centra jsou od sebe vzdálená jen cca 100 metrů - iQLANDIA v samostatné budově, iQPARK v areálu Centra Babylon. 

Obě science centra spravuje jedna společnost - IQLANDIA, o. p. s. 
 

Jak dlouho trvá prohlídka?


Na prohlídku doporučujeme v IQLANDII 3- 5 hodin. Pokud ale chcete vyzkoušet i nějaké badatelské aktivity nebo science show, doporučujeme vyhradit si na návštěvu našeho centra delší čas. Pokud jdete do Planetária nebo na vzdělávací program, čas je uveden u jednotlivé akce. 

Pro návštěvníky iQPARKU doporučujeme vyhradit si 2 - 3 hodiny.

Je u vás restaurace/rychlé občerstvení? Kde si můžeme sníst vlastní svačiny?


V budově iQLANDIE se nachází restaurace, kde se prodávají pokrmy a nápoje (studené, teplé). Pro školní skupiny doporučujeme objednat stravu předem z naší nabídky kompletních menu. Cena je pro skupiny zvýhodněná - pohybuje se kolem 90  - 100 Kč.  Ve venkovním vodním světě máme kavárnu provozovanou v letních měsících. K dispozici jsou i nápojové automaty. V piknik zóně u fontány a na lavičkách v jednotlivých patrech je prostor i pro konzumaci vlastního občerstvení, pokud je zrovna volno v restauraci, můžete si sníst svačinu i tam.
 

Jak daleko je iQLANDIA od nádraží?


Cesta k nám z vlakového i autobusového nádraží zabere 10 - 15 minut chůze. Najdete nás snadno, stačí sledovat orientační značení.

Jaká je otevírací doba?


Otevírací doba se mění podle sezóny, aktuální časy najdete na domovské stránce iQLANDIE i iQPARKU - v pravé části se nachází Kalendář. 

Který je nejvhodnější den k návštěvě?


Z dlouhodobé zkušenosti můžeme doporučit k návštěvě pátek, kdy máte se svou třídou nejlepší možnost si vše vyzkoušet a využít doprovodné programy bez přítomnosti mnoha dalších školních skupin. Dalším vhodným dnem je pondělí. Určitě si před svou plánovanou návštěvou zkontrolujte na hlavní stránce otevírací dobu na příslušný den. V různých obdobích se otevírací doba liší. 

Vzdělávací programy jsou již obsazeny, máme nějakou jinou možnost využít návštěvu kromě zkoumání exponátů?


Jsou již všechny vzdělávací programy na den vaší návštěvy obsazeny? Nevadí. Máme ještě další možnosti, co vaší třídě nabídnout. V mnoha expozicích máme připraveny badatelské aktivity a pracovní listy. Vše je k dispozici bezplatně v rámci vstupného (pokud si pracovní listy nestáhnete sami, je možné je získat na pokladně za 5 Kč / kus). 
 

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Snadná pomoc - napište na info@iqlandia.cz nebo zavolejte na 724 586 230 v pracovní dny mezi 9.00 a 15.00

Hlavní partneři