Novinky

Astrofyzika - nový program v Laborkách


Rozšířili jsme naší nabídku v Laborkách o další program, tentokrát na téma Astrofyzika. Přijďte vhodně doplnit vaše hodiny na téma vesmír. K dispozici máme mnoho přístrojů, které nebývají v běžné výbavě škol. 
Planetárium Liberec přichází s novým produktem. Kromě již tradičních a oblíbených živě uváděných vzdělávacích pořadů a filmotéky rozšiřuje nabídku o školní program v laboratoři s názvem Astrofyzika
 
Během 90 – 120 minut se při něm žáci seznámí s tématy věnujícími se vlastnostem světla (spektroskopie, rozptyl světla v atmosféře, aj.), termojaderné fúzi a fyzice supernov, stavu bez tíže či střídání ročních období.
 
Program je vzhledem k obsahu a náročnosti určen primárně pro žáky devátých tříd základních škol a prvních ročníků škol středních.
 
Zároveň je ideální součástí Tématického dnu: Vesmír. Ten tak nyní může být koncipován nejen jako kombinace živě uváděného pořadu a filmu v Planetáriu, proložených pobytem v expozici centra iQLANDIA (vhodné pro všechny ročníky základních škol), ale právě i jako náročnější varianta, obsahující laboratorní program Astrofyzika.


Cena: Od 50 Kč / žák - v závislosti na zvolené kombinaci s jinou nabídkou science centra nebo zda si vyberete návštěvu pouze programu Astrofyzika

Termín: program je nutné objednat u naší konzultantky pro školy na info@iqlandia.cz nebo na telefonu 724 586 230.

Co obsahují programy v Laborkách, jaký je rozdíl mezi Tematickými science show a Laborkami, se dozvíte více zde
 
Těšíme se na vesmírnou viděnou. 


   

 

Hlavní partneři