Partneři iQLANDIA o.p.s.

Bez partnerů by iQLANDIA jen těžko stála a byla až po střechu naplněná tolika úžasnými exponáty. Patří jim náš obrovský dík!
Tady je seznam partnerů, kteří nám pomohli:


Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři
Dále spolupracujeme
Nabídka spolupráce – staňte se naším partnerem!


 

Hlavní partneři 

ŠKODA AUTO  se řadí mezi automobilky s nejdelší tradici výroby na světě, je největším průmyslovým podnikem ve střední Evropě a největší soukromou společností v České republice. Vedle osobních vozů samostatně vyrábí a vyvíjí také komponenty jako motory, převodovky a nápravy.


 

LIBERECKÝ KRAJ A CENTRUM VZDĚLANOSTI LIBERECKÉHO KRAJE (od 1. 7. 2017 sloučeno se Střední školou a Mateřskou školou Na Bojišti 15, Liberec) zajišťuje v iQLANDII aktivity dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a veřejnosti.
 
ČESKÁ ASOCIACE SCIENCE CENTER byla založena v dubnu 2013 s cílem ustanovit profesionální organizaci, která bude cíleně vytvářet pozitivní obraz science center, neformálního vzdělávání a komunikace vědy u české veřejnosti.   
 


 
NADACE ŠKOLA HROU podporuje science centrum finančně.
 


 
TECHNICKÁ UNIVERZITA LIBEREC, je světovým lídrem v oblasti výzkumu nanotextilií a svou činnost prezentuje ve vlastní expozici centra.
 

HAVAX, a.s. Provádí průmyslové stavby, pozemní stavby, dále pak občanskou a bytovou výstavbu. Staví nové domy na klíč a opravuje stávající objekty.
 
EUC a.s. je soukromá síť zdravotnických zařízení. S obratem 1,9 miliard Kč a rozšiřováním do všech regionů patří k nejvýznamnějším nestátním poskytovatelům zejména ambulantní péče v ČR. Je největší poskytovatel zdravotní péče zaměstnavatelům, včetně péče Prémiové.


WHIRLPOOL je předním světovým a evropským výrobcem domácích spotřebičů  na českém a slovenském trhu. 


PHILIPS SONICARE je odborníky nejdoporučovanější značkou elektrických zubních kartáčků v České republice. Inovativní sonická technologie šetrně a efektivně odstraňuje zubní plak a napomáhá zdraví zubů a dásní.

Valeo se zabývá vývojem a výrobou komponentů, díky kterým budou auta ekologičtější, propojená a automatizovaná. Zárukou moderní mobility a moderního průmyslu jsou inženýrky a inženýři zítřka, a proto už dnes Valeo aktivně podporuje rozvoj vzdělávání v technických oborech.


 

NESTLÉ je přední světovou potravinářskou firmou, podnikající v oblasti výživy, zdraví a zdravého životního stylu.

 

Partneři 
SKUPINA PRECIOSA patří mezi přední výrobce křišťálu a i díky ní je dnes „český křišťál“ známý po celém světě. Skupina Preciosa zaměstnává na 5000 lidí, vyrábí v České republice, spolupracuje se světově významnými designéry a obchoduje na všech významných trzích.
 


 

NADACE ČEZ Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. 
 


 

EKOKOM je nezisková akciová společnost vytvořila a efektivně provozuje celorepublikový systém, který zajišťuje třídění, recyklaci a využití obalového odpadu na kvalitní evropské úrovni.
 


 
LEGO Group se zapojuje do rozvoje dětské tvořivosti prostřednictvím hry a učení. Společnost, která staví na světoznámé LEGO® kostce, dnes nabízí hračky, zážitky i výukové materiály pro děti ve více než 130 zemích.


 

ČSOB patří mezi největší banky v České republice. Svým zákazníkům nabízí širokou škálu bankovních produktů a služeb včetně pojištění a produktů ostatních společností skupiny ČSOB.

 

Mediální partneři 

Radio Contact Liberec je oblíbenou, pro celou rodinu dlouhodobě nejposlechovější hudební rozhlasovou stanicí v regionu .
 
COUNTRY RADIO je soukromá rozhlasová stanice, která byla založena v srpnu roku 1991 jako první stanice formátu country hudby v Evropě.
Vysílá především: country, folk, hudbu 60. let, spirituál a gospel, trampskou hudbu, bluegrass, hudbu skotskou, irskou, australskou, klasický rock 'n' roll, jižanský rock a další. 

Spolupracujeme


WELLNESS HOTEL BABYLON nabízí luxusní ubytování v centru Liberce a je součástí zábavního a relaxačního komplexu CENTRA BABYLON s Aquaparkem, Wellness, iQPARKEM a Lunaparkem. Hotel leží pouhých 45 minut jízdy po dálnici D-10 od Prahy.
 


 
CENTRUM BABYLON V bezprostřední blízkosti iQLANDIE najdete CENTRUM BABYLON s Aquaparkem, Wellness, Lunaparkem, 4D kinem nebo hotelem. iQLANDIA si ve spolupráci s CENTREM BABYLON připravila výhodný balíček, který kombinuje celodenní vstupné do Aquaparku s návštěvou science centra.
 


 
KATEDRA DIDAKTIKY FYZIKY MFF UK V PRAZE  prestižní fakulta Univerzity Karlovy spolupracuje s IQLANDIÍ například na soutěžní přehlídce Science on Stage. Studenti Matfyzu si mohou za svou bakalářskou a diplomovou práci zvolit téma spojené s iQLANDIÍ. 
 


 
ČESKÁ HLAVA vyhlašuje a organizuje národní soutěž Česká hlava - nejprestižnější české ocenění, jakého může vědec v tuzemsku dosáhnout: nejlepším vědcům, výzkumníkům a inovátorům je předáváno ocenění Česká hlava v několika kategoriích již od roku 2002.


 
Národní technické muzeum je největší českou institucí specializovanou na muzejní sbírky technického charakteru. Při předložení vstupenky z NTM získáš 20% slevu na vstupné do iQLANDIA a naopak vstupenka z NTM ti zajistí slevu 20% do expozic iQLANDIE. 

 

Nadace DEPOSITUM BONUM  Nadaci Depositum Bonum založila Česká spořitelna, aby pečovala o mimořádný výnos z anonymních vkladních knížek. Posláním Nadace je podporovat kvalitní výuku přírodních a technických předmětů na českých školách.
 


 
PŘÍRODOVĚDCI.CZ projekt Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy popularizuje přírodní vědy. Přírodovědci pořádají mnoho akcí i exkurzí po fakultě nebo do muzeí.
 
 
Svaz průmyslu a dopravy ČR je největší a nejsilnější reprezentací zaměstnavatelů. Sdružuje odvětvové svazy a asociace z klíčových sektorů a významné tuzemské společnosti. Reprezentuje celkově více než 11 tis. firem, které zaměstnávají přes 1,3 mil. pracovníků. 
 
Základní filosofií VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. je myšlenka výchovy a vzdělávání prostřednictvím vědních oborů, umožňující žákům poznávat svět kolem nás a chápat jej v souvislostech. Vytváříme zájem o co nejlepší a nejkvalitnější podmínky pro vzdělávání Vašich dětí s aktivním zapojením dětí přímo do procesu vzdělávání. 
 
Vlaky trilex - z drážďanského údolí Labe přes kopce Horní Lužice do horního údolí Nisy až po Liberec v Česku: trilex spojuje tři jedinečné regiony a zajišťuje rychlé a pohodlné spojení mezi městem a venkovem – zcela dle svého motta „Region za humny“.
 
MOCCA je tradičním českým výrobcem a dodavatelem kvalitních nečokoládových cukrovinek, želé, dražé a bezcukerných komprimátů.  Výrobky jsou zaměřeny na zdravý životní styl a k jejich výrobě se používají vysoce kvalitní vstupní suroviny a moderní výrobní technologie s příznivým dopadem na životní prostředí.  
 

 
Vinotéka VÍNO HRUŠKA se nachází v centru města Liberce, přímo v Domě U Zeleného stromu. Nabízí vína z rodinného vinařství v Blatničce (kousek od Uherského Hradiště) i několik zahraničních vín (Francie, Chile, Itálie a Rakousko). Vinotéka nabízí i večery pro uzavřenou společnost od 10 osob včetně cateringu.
 
BOBO BLOK je český výrobce perkusních rour Bobotubes. Hrací roury Bobotubes rozvíjí u dětí i dospělích hudební představivost a rytmiku. Při společném bubnování na tento bicí nástroj učí i kolektivní spolupráci.
 
Evropská karta mládeže EYCA (European Youth Card) je mezinárodní identifikační průkaz pro mladé. 
 
Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) byla založena v červenci 1998 osmi sdruženími dětí a mládeže. Dnes sdružuje zhruba stovku členských organizací (mezi nimi většinu celostátních organizací dětí a mládeže), představujících kolem 200 000 individuálních členů.
Výhodná nabídka pro držitele vybraných platebních karet od Raiffeisenbank:  10 % sleva na vstupné do Expozic. Stačí se prokázat na pokladně vybranou platební kartou vydanou Raiffeisenbank a touto kartou následně zaplatit. 
Dům dětí a mládeže v Liberci je školské zařízení pro volný čas, uskutečňuje zájmové vzdělávání a rekreační činnost pro děti a mládež, jejich rodiče a další dospělé zájemce pravidelnou a nepravidelnou zájmovou činností.

just4you s.r.o. je českou vzdělávací a poradenskou společností. Naším cílem je zvyšování výkonu jednotlivců, týmů i celých organizací prostřednictvím rozvoje potenciálu lidských zdrojů.
 
Nákupem na svých oblíbených e-shopech můžete podpořit iQLANDII. Nakupujte přes GIVT.cz třeba na zoot.cz, kasa.cz nebo damejidlo.cz a část z vaší útraty půjde na naši podporu. A co je nejlepší? Nezaplatíte ani korunu navíc!
FC Slovan Liberec je český fotbalový klub z Liberce. Tým hraje nejvyšší českou soutěž 1. českou fotbalovou ligu.


Partnerská spolupráce

Chcete své jméno spojit s moderním science centrem iQLANDIA?

 

Možností spolupráce je několik:

 • Obchodně marketingové partnerství
 • Mediální partnerství
 • Pronájem iQLANDIE a Planetária
 • Prodej vstupenek a firemních permanentek

Kde s námi budete vidět:

 • v iQLANDII – s předpokládanou roční návštěvností 250 až 300 tisíc!
  • projekce ve vstupní hale
  • brandování exponátu či expozice
  • TV okruh
  • reklama před projekcí planetária
 • na webu www.iQlandia.cz
 • na facebookové stránce iQLANDIA
 • na letácích iQLANDIE
 • na billboardech, inzerci, CLV ad.
Pokud máte zájem stát se partnerem SC iQLANDIA, kontaktujte nás na adrese obchod@iQlandia.cz.

Hlavní partneři