Liberecká iQLANDIA rozšíří expozice a dovybaví centrum exponáty

Bezmála 50 milionů korun na rozšíření a doplnění expozic získá liberecká iQLANDIA z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace v rámci projektu SLCL – doplnění expozic reg. č. CZ.1.05/3.2.00/20.0374. Návštěvníci science centra se mohou těšit například na nové expozice Talent! a Kosmo, přibude i celá řada exponátů vysvětlujících nejrůznější přírodní zákonitosti. Proměnou projde na konci letošního roku také Planetárium a zázemí bude rozšířeno o další laboratoře.
iQLANDIA se hned po svém otevření v březnu 2014 zařadila po bok nejmodernějších center svého druhu. Po roce a půl ostrého provozu se ale naskytla možnost jej posunout ještě dál. „Smyslem projektu je dovybavit centrum exponáty, které popularizují vědní obory plně a dostatečně. Už od začátku jsme měli v hlavě celou řadu nápadů i exponátů, které jsme u nás chtěli, teď se nám to povedlo zrealizovat,“ řekl ředitel iQLANDIE Pavel Coufal.
iQLANDIA má Talent!
 
V rámci OP VaVpI se tak iQLANDIA rozšířila o expozice Geo, GeoLab, Člověk, Věda v domě, Vodní svět, Matematikum, TUL, a nově vybudovala Talent! a Kosmo. „V sekci Talent! mladí lidé v osmi speciálních hnízdech zjistí, na co mají vlohy, ať už jde o fyzické předpoklady nebo intelektuální či umělecké sklony,“ uvedl Coufal.
Modernizace se dočkalo i Planetárium, které kromě nového zobrazovacího vybavení rozšiřuje program o tři multivizuální filmy s přírodovědnou tématikou jako je vesmír, fyzika, geologie a biologie. Část prostředků šla na propagační kampaň, aby se nové expozice co nejvíce dostaly do povědomí pedagogů, rodičů, studentů i široké veřejnosti.
Hlavní partneři