Fyzikální večer i Žeň objevů v iQLANDII

Liberecká iQLANDIA zažije 7. dubna dechberoucí Fyzikální večer. Experimenty nabitou show zde od 16 hodin předvedou všem zájemcům studenti sexty z Podještědského gymnázia. A na 12. 4. zve na přenos Jiřího Grygara do Planetária.
„Návštěvníci se mohou těšit na šedesát minut překvapivých pokusů. Předměty překonávající gravitaci nebo oživlý řetízek vyskakující z misky – to je jen malá ukázka toho, co zde lidi čeká,“ říká Vladimíra Erhartová, profesorka místního gymnázia. Studenti v science centru představí projekt Inertia in Everyday life, na kterém spolupracovali s vrstevníky z Finska, konkrétně z Lauttakyla upper secondary school z Hittinen. 
 
Fyzika je všude kolem nás
 
Příprava Fyzikálního večera trvala zhruba dva měsíce. „Studenti si vyzkouší, jaké to je vystupovat před publikem,“ říká Petr Desenský z iQLANDIE. Podle něj má projekt ukázat, že fyzika není nějaký vzdálený předmět, ale že je všude kolem nás. „Podporovat studenty ve studiu přírodovědných předmětů a popularizovat vědu je jedním z našich hlavních úkolů. I proto jsme rádi, že na tomto Fyzikálním večeru můžeme spolupracovat,“ doplnil. Vstup na show je zdarma.
 
iQLANDIA Liberec si navíc připravila ještě jednu specialitu. Ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Brno bude v úterý 12. 4. od 17:00 živě přenášet přednášku z Brna uznávaného astronoma a popularizátora vědy RNDr. Jiřího Grygara, CSc., pod názvem Žeň objevů 2015. A opět zcela zdarma! Z důvodu omezené kapacity je nutné si zarezervovat místa na www.iQlandia.cz.
 
Pro více informací: www.iQlandia.cz
 
Pro bližší kontakt:
Lenka Gecková, communication
GSM: +420 776 828 390
E-mail: geckova@parliamo.cz
www.parliamo.cz
 
Hlavní partneři