Tiskové zprávy a média

Libereckou iQLANDII pohltil Nanosvět
(Liberec 17. 7. 2017)
Nanotechnologie hýbou světem a propadli jim i v liberecké iQLANDII. Místní lektoři si pro své návštěvníky nachystali speciální letní nanoworkshop pod názvem Nanosvět.

Experimentální pařba v iQLANDI Nepřijďte na Late Night „late“! Tato akce je totiž TOP
(Liberec 8. 6. 2017)
Všichni 18+ si do svých diářů zapište datum 23. června 2017! Proč? To si totiž budete moci vychutnat jedno z největších science center v zemi – libereckou iQLANDII – bez dětí. Od 18 hodin tu potřetí startuje tolik oblíbená Late Night. 
 

Léto v liberecké iQLANDII? Všichni se stanou hvězdami
(Liberec, 30. 5. 2017)
Liberecká iQLANDIA slibuje o prázdninách nadupaný program. Hned na začátku července uvede do svého Planetária nový, živě komentovaný pořad pod názvem „Všichni jsme hvězdy“. Dále se v science centru můžete těšit na průzkum Nanosvěta, mrazivou Science show či na jednu z nejnovějších špionských expozic, jež je absolutně top – Top Secret. 
 

Mezinárodní den Star Wars se blíží! Ať vás provází Síla v liberecké iQLANDII

(Liberec 3. 5. 2017)
Chcete si užít Mezinárodní den Star Wars, jak se na správné fanoušky této vesmírné ságy patří? Pak se vydejte 4. května do libereckého science centra iQLANDIA. 


Tým liberecké iQLANDIE předvede na Muzejní noci pořádný experimentální cirkus
(Liberec 26. 4. 2017)
Tým liberecké iQLANDIE okoření 13. ročník Festivalu muzejních nocí, který se v Liberci uskuteční v pátek 19. května pod širým nebem u Severočeského muzea. A do vědy zapálení lektoři slibují pořádný experimentální cirkus! 


Tříletá iQLANDIA: 1,3 milionu návštěvníků, 652 km spotřebovaného toaletního papíru i originální narozeninové dárky

(Liberec 28. 3. 2017)
Tři roky, 1 264 873 návštěvníků a spotřeba toaletního papíru dlouhého, jako je cesta z Liberce do Hamburku. Ano, liberecká iQLANDIA slaví třetí narozeniny a rozhodla se odtajnit svá čísla. Tušíte, kolik se za 1095 dní v jednom z nejmodernějších science center v zemi odehrálo science show?
 

iQLANDIA: Vědecký filmový festival iQFilmFest již tento pátek

(Liberec 21.3.2017)
Už tento pátek v 18 hodin propukne v iQLANDII vědecký filmový festival iQFilmFest.
 

Velikonoce v iQLANDII budou Top Secret

(Liberec 15.3.2017)
Zloduši, třeste se! V Liberci se rozroste základna tajných agentů! Science centrum iQLANDIA představí o Velikonocích novou expozici věnovanou tréninku špionů pod názvem Top Secret. 
 

Vesmírná výročí: březen a duben patří dobyvatelům vesmíru

(Liberec 31.1.2017)
První člověk ve vesmíru, první Čechoslovák ve vesmíru, první vesmírný turista ve vesmíru. Co mají tyto události společného? Odehrály se v březnu či dubnu. Dobývání vesmíru se věnuje i liberecké science centrum iQLANDIA. Ať už filmy či vzdělávacími pořady v Planetáriu, nebo třeba modelem přistávacího modulu Sojuz, ve kterém se může každý na chvíli vžít do pocitů prvních astronautů.
 

V iQLANDII rozpohybují Vědeckou hračku, v iQPARKU to rozbalí Laboratorní orchestr

(Liberec 15.12.2016)
Taky si na nový rok dáváte předsevzetí? Co takhle zlepšit se ve fyzice? Že to nepůjde? Ale kde že! Stačí v lednu a únoru navštívit libereckou iQLANDII a absolvovat workshop Vědecká hračka.

 

Letní obliba iQLANDIE? Více než 115 tisíc lidí překonalo návštěvnický rekord

(Liberec, 1. 9. 2016) 

Kam na výlet? Do iQLANDIE! To si během prázdnin řeklo více než 115 tisíc lidí a dalších téměř 32 tisíc vyrazilo do iQPARKU. Taková čísla předčila očekávání i v samotném science centru. Například letošní červenec patřil k nejúspěšnějším měsícům od vzniku centra. iQLANDIA tak potvrzuje statistiky agentury Czech Tourism, podle které je nejnavštěvovanějším turistickým centrem Libereckého kraje za rok 2015.

 

Basketbal jinak i nová Potrubní pošta v iQPARKU

(Liberec, 18. 8. 2016) 

Víte vy a vaše děti, jak vypadá potrubní pošta? Že ne?! Tak se s nimi rychle vydejte do libereckého iQPARKU, protože právě sem ji zrovna nainstalovali. Díky tomuto interaktivnímu exponátu máte jedinečnou možnost svým ratolestem ukázat, jak takový systém, který je dodnes hojně využíván v nemocnicích nebo průmyslových podnicích, funguje.

 

Liberec má výjimečnou atrakci. iQLANDIA získala Certifikát výjimečnosti pro rok 2016 od TripAdvisoru

(Liberec, 14. června 2016) 
Liberecké iQLANDII se dostalo velkého uznání! Od celosvětového cestovatelského portálu TripAdvisor získala Certifikát výjimečnosti pro rok 2016. Zařadila se tak po bok vyhlášených ubytovacích zařízení, restaurací a atrakcí nacházejících se po celém světě, které svým zákazníkům trvale poskytují ty nejkvalitnější služby. 

 

Do liberecké iQLANDIE a iQPARKU za polovic

(Liberec, 9. června 2016)
Oslavte konec školního roku, jak se patří! Po vysvědčení vyrazte s kamarády nebo rodiči do libereckých science center – iQLANDIE a iQPARKU, které vám nadělí 50% slevu na základní vstupné.


Obří srdce i Kouzelná zkumavka v iQLANDII

(Liberec, 9. června 2016) 
Viděli jste už v iQLANDII nový interaktivní exponát – gigantický model lidského srdce? Že ne?! Tak je na čase! Vydejte se do libereckého science centra a prozkoumejte tuto pětadvacetinásobnou zvětšeninu důležitého lidského orgánu skrz na skrz v expozici Člověk. 
 

iQLANDIA zve na Late night aneb Přístupno všem 18+

(Liberec, 7. června 2016) 
Absolutní novinku si pro všechny 18+ nachystala liberecká iQLANDIA – premiérovou party plnou experimentů pod názvem Late night! Takže pokud splňujete věkovou hranici, přijďte ve středu 29. června od 18 do 23 hodin do science centra a užijte si vědecký večírek s ostatními dospěláky bez povyku dětí. 
 

Nadupané léto v liberecké iQLANDII. Science centrum představí Překonané (?) vynálezy i nový Živák

(Liberec, 31. května 2016) 
Liberecká iQLANDIA slibuje zábavou nabité léto! Těšit se můžete jak na absolutní novinky - interaktivní expozici Překonané (?) vynálezy, gigantický model srdce či speciální živý pořad v Planetáriu, tak i na osvědčené stálice v podobě humanoidního robota Thespiana, Mars Roveru a stovek dalších exponátů. 

 

Den dětí tradičně netradičně v iQLANDII a iQPARKU

(Liberec, 31. května 2016) 
Ani liberecká science centra nezapomněla na Den dětí! Tým iQLANDIE a iQPARKU si pro malé a velké badatele připravil na tuto sobotu dárek v podobě speciální várky akčních experimentů. 

 

Liberec má dobíjecí stanici pro elektromobily. Najdete ji v iQLANDII.

(Liberec, 26. května 2016)
V areálu libereckého science centra iQLANDIA lze nově i dobít elektromobil. Dobíjecí stanici mohou využívat všichni majitelé aut na elektřinu vždy v rámci otevírací doby centra. Její výhodou je, že není potřeba dobíjecí karta, stačí stáhnout mobilní aplikaci a jde se nabíjet.
 

iQLANDIA a politická angažovanost

(Liberec, 17. května 2016) 
Science centrum iQLANDIA je zařízením neformálního vzdělávání a jako vzdělávací zařízení je apolitické, nestranící žádnému politickému uskupení, náboženskému názoru, světonázoru atp. Jeho cílem je popularizovat technické a přírodovědné obory, vědu a výzkum a předávat široké veřejnosti nejnovější poznatky, ale i vědecké teorie, a to bez vlastních komentářů. 
 

Tým liberecké iQLANDIE okoření XII. ročník Festivalu muzejních nocí

(Liberec - 16. května 2016)
Ani letos nebudou lektoři liberecké iQLANDIE chybět na Muzejní noci pod Ještědem. Dvanáctý ročník festivalu, který se stejně jako loni uskuteční u Severočeského muzea a Oblastní galerie Liberec, ozvláštní tým vědeckého centra akční Science show, zábavnými pokusy, badatelskými aktivitami a v neposlední řadě vybranými interaktivními exponáty. 

 

Fyzikální večer i Žeň objevů

(4. dubna 2016)
Liberecká iQLANDIA zažije 7. dubna dechberoucí Fyzikální večer. Experimenty nabitou show zde od 16 hodin předvedou všem zájemcům studenti sexty z Podještědského gymnázia. A na 12. 4. zve na přenos Jiřího Grygara do Planetária.


Liberecká iQLANDIA za evropské peníze vybudovala nové expozice

(31. ledna 2016)
Liberecká iQLANDIA za 50 milionů korun, které získala z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI), vybudovala na konci roku 2015 nové expozice Talent!, Kosmo a TULaborka. Přibyla i celá řada interaktivních exponátů ve stávající expozicích. Za evropské peníze prošlo změnou i Planetárium.  

 

iQLANDIA: Vyzkoušejte o víkendu svůj talent

(13. ledna 2016)
Chcete zjistit, na co jste opravdu nadaní? Navštivte o víkendu Talent! - novou expozici liberecké iQLANDIE! To, jestli máte přesnost jako hokejový kanonýr Jaromír Jágr, pevnou ruku zkušeného chirurga, fyzikální myšlení jako Albert Einstein nebo Mozartův hudební sluch, se dozvíte v osmi tematicky laděných hnízdech.


Liberecká iQLANDIA rozšíří expozice a dovybaví centrum exponáty

(19. října 2015)
Bezmála 50 milionů korun na rozšíření a doplnění expozic získá liberecká iQLANDIA z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace v rámci projektu SLCL – doplnění expozic reg. č. CZ.1.05/3.2.00/20.0374. Návštěvníci science centra se mohou těšit například na nové expozice Talent! a Kosmo, přibude i celá řada exponátů vysvětlujících nejrůznější přírodní zákonitosti. 
 

Budiž světlo! V iQLANDII se vám o Noci vědců pořádně rozsvítí

Nevíte, co budete dělat s přáteli nebo rodinou navečer v pátek 25. září? My máme jasno! Přijďte na Noc vědců od 17 hodin do liberecké iQLANDIE, a to zcela zdarma. Těšit se můžete například na unikátní science show Plný pytel tmy, šíleného vědce Zweisteina nebo na chemiluminiscenci. Ale pozor! Počet návštěvníků je omezen, tak si nezapomeňte své místo rezervovat. 


Liberecká iQLANDIA pomáhá

(Liberec, 8. září 2015) - iQLANDIA a iQPARK v Liberci umožnily minulý týden bezplatný vstup sociálně znevýhodněným osobám, a to především z dětských domovů, pěstounských rodin či diagnostických ústavů z celé ČR. Pravidelné akce se zúčastnilo na 300 lidí, převážně dětí. Ty si užily stovky interaktivních exponátů včetně tematického doprovodného programu.
 

iQLANDIA: Letní workshop představí člověka a jeho schopnosti

Chcete se dozvědět o tom, jak nás ovlivňuje DNA a krevní tlak? Tuto možnost nabízí v libereckém science centru iQLANDIA každý letní den workshop Člověk a jeho schopnosti. Tady zjistíte, proč jsme podobní rodičům, nebo která místa na těle jsou nejstudenější a čím to je. Více zde.
 

iQLANDIA v ohništi dění XI. Muzejní noci v Liberci

(Liberec – 30. dubna 2015) - V pátek 15. května odstartuje v Liberci již XI. ročník Festivalu muzejních nocí a iQLANDIA u toho nebude chybět! Poprvé se však lektoři science centra přesunou do ohniště dění, a to přímo do stanového města u Severočeského muzea a Oblastní galerie Liberec. Divákům předvedou Světelnou science show, zábavné experimenty, badatelské aktivity i hravé exponáty. Muzejní noc startuje v 17 hodin. 


Science centrum iQLANDIA slaví první narozeniny

(Liberec – 26. 3. 2015) - iQLANDIA Liberec oslaví v sobotu 28. března své první výročí. Za 365 dní prošlo jejími branami bezmála půl milionů návštěvníků, čímž se stala jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí Libereckého kraje. Při této příležitosti představí v science centru i novinky – kabinu lokomotivy „brejlovce“, 20 metrů dlouhý suchozemský tobogán nebo solární terasu. Více zde.

Hlavní partneři