FAQ - často kladené dotazy

Máš dotaz? Nevíš si rady? Zde najdeš nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně.

Jaký je rozdíl mezi iQLANDII a iQPARKEM?


iQLANDIA je nově postavený komplex, který je vhodný pro děti od věku cca 8 let. Exponáty jsou zde techničtější, popisy odbornější, doprovodné programy (workshopy, science show) vysvětlují jevy, o kterých už děti někdy slyšely ve škole. iQPARK se více orientuje na ty nejmenší badatele od cca 2 let. Exponáty jsou většinou ze dřeva, expozice jsou méně členité a rodič má tak snadno přehled, kde se jeho zvídavé děti nacházejí. I doprovodné programy jsou více uzpůsobeny menším dětem.

Science centra jsou od sebe vzdálená jen cca 100 metrů - iQLANDIA v samostatné budově, iQPARK v areálu Centra Babylon. Návštěvníci obou center mohou využít parkoviště u iQLANDIE za sníženou cenu 50Kč, která se hradí buď na pokladně iQLANDIE nebo iQPARKU.
Obě science centra spravuje jedna společnost - iQLANDIA, o. p. s. 


Od kolika je doporučený věk pro návštěvníky?


iQPARK je připraven na malé badatele od 3 let věku, jejich maminky, tatínky, babičky i dědečky. iQLANDII doporučujeme dětem od 8 let, jejich starším sourozencům rodičům i prarodičům. 

 

Kde se dá parkovat, kolik to stojí a kde můžu zaplatit? 


Parkoviště se nachází přímo před budovou iQLANDIE.  Někdy se stává, že je kapacita naplněna, pak doporučujeme využít parkoviště Centra Babylon a OC Forum - popis cesty je zde. Parkovné činí, pokud jsi návštěvníkem iQLANDIE a iQPARKU50 Kč a platí se na pokladně iQLANDIE. Parkovací lístek si přines po zaparkování s sebou na pokladnu, kupon bude po zaplacení aktivován. V případě, že jsi šel do iQPARKU, přines si s sebou i vstupenky do iQPARKU. Jinak bys nemohl využít slevy na parkovném. 
Parkoviště můžeš v případě volné kapacity využívat, i když nejdeš navštívit žádné z center. V tom případně je cena 150 Kč

 


Můžu přijít a zase odejít? 


Vstupné je pouze jednorázové – jeden vstup, jeden výstup. 
 


Jak dlouho trvá prohlídka?


Pro návštěvníky iQPARKU doporučujeme vyhradit si 2 - 3 hodiny. Na prohlídku doporučujeme v iQLANDII minimálně 4 hodiny. Pokud ale chceš vyzkoušet všechny doprovodné programy, zajít to Planetária, občerstvit se, pak doporučujeme vyhradit si na návštěvu našeho centra celý den. 
 


Je u vás restaurace/rychlé občerstvení?


V iQPARKU je k dispozici nápojový a potravinový automat. Je také možnost přerušit návštěvu a navštívit přilehlé restaurace v CENTRU BABYLON.

Můžu opustit iQPARK a pak se zase vrátit? 

Je v McCvrčkovi příliš dlouhá fronta? Snadná pomoc. Využij nabídky dalších restaurací v Centru Babylon a pak se zase vrať 
 

Můžu platit kartou? 


Ano, u nás na pokladně přijímáme platební karty: Mastercard, Visa. Přijímáme je jak při placení vstupného, tak v iQshopu.  


Můžu platit eury? 

Eury u nás bohužel platit nejde. 


Je nutná rezervace do expozic?


Ne, není. 


Lze zakoupit vstupenky do expozic předem, abych nemusel/a stát frontu na pokladně?


Ano, využij náš e-shop, zakup vstupenky a vejdi rovnou přes turnikety k nám. 


Jakou platnost má vstupenka?


 1 rok. Platnost nelze prodloužit.

 

Prodáváte permanentky, mohu je půjčovat?


Ano, permanentky si můžeš zakoupit u nás na pokladně. Prodáváme roční permanentky pro veřejnost, nebo firemní. Aktuální ceník naleznete zde. Firemní permanentka je přenosná, rodinná ani pro jednotlivce přenosná není - je nutné se prokázat na pokladně průkazem, na němž se shoduje jméno s tím uvedeném na permanentce. 
 
 

Je v expozicích někdo, kdo mi poradí?


V každé expozici je lektor, který je k dispozici. Poradí, předvede, vysvětlí, naučí... 
 

 
Je iQPARK bezbariérový?


Ano, je. Na vozíčku se dostaneš téměř všude. Toalety pro vozíčkáře jsou v 1. podlaží, do dočasné výstavy, která je v podzemí, tě zavezeme výtahem... v Planetáriu jsou vyhrazená pro vozíčky dvě přední místa.


Mohu do iQLANDIE a iQPARKU s kočárkem?


Ano, prostory jsou uzpůsobené i pro kočárky. V 1. podlaží iQLANDIE i IQPARKU u toalet je i místnost s přebalovacím pultem. 


Mohu do iQLANDIE a iQPARKU s domácím zvířetem?


Z důvodu bezpečnosti toto není bohužel možné. Děkujeme za pochopení.


Je možné v science centrech fotografovat?


Ano. Budeme rádi i za sdílení na sociálních sítích. #iQLANDIA #iQPARK
 


Kde vám můžu nechat vzkaz/recenzi?


Budeme rádi za tvou zpětnou vazbu, jak se ti u nás líbilo, co jsi tu zažil, co jsi tu nafotil. Psát a sdílet můžeš na FacebookuInstagramuTripAdvisoru, návštěvní knize nebo třeba na mailu
 
Hlavní partneři