Program pro školy a školky

iQPARK – to jsou kromě interaktivních hravých expozic i doprovodné aktivity, ve kterých nabízíme  speciální programy, které děti zábavnou formou seznamují se základními jevy a pojmy z fyziky, chemie, biologie, geografie a dalších přírodních věd.  Děti i žáci si na vlastní kůži vyzkoušejí experimenty, pro které školy a školky nemají vybavení nebo zázemí  a které často zapálí jiskru zájmu o další poznávání. 
 

Programy:


Tematické science show: 

Tematické science show pro školy a školky  v iQPARKU probíhají  formou frontální demonstrace s častým zapojováním dětí do jednotlivých experimentů. 
 
  • Velká science show

Zcela nová science show plná neuvěřitelných pokusů, legrace, barev a explozí. Přijďte do iQPARKU zjistit, že věda je zábava a umí někdy pořádně překvapit.
 
Cena: 50 Kč, min a max počet osob: 15 - 50, délka programu: 30 min

 

Hravé programy: 

V iQPARKU pro vás máme připravené také laboratoře! Děti si mohou samy vyzkoušet, jaké je to stát se na chvíli vědcem, provádět pokusy a objevovat přírodní zajímavosti. Délka 40 min. Vstupné je 50 Kč na žáka. Minimální cena za program se odvíjí od minimálního počtu žáků.
 
  • Lidské smysly

Nechte žáky otestovat smysly na vlastní oči, kůži, jazyk, uši i nos! Show, která děti nejen pobaví, ale zároveň je seznámí s pěti základními smysly, kterými vnímají svět kolem sebe. Show, vhodná i na procvičení a upevnění poznatků ze školky a školy, probouzí v dětech zájem o biologii. 

 
Cena: 50 Kč, min a max počet osob: 15 - 30, délka programu: 40 min


  • Neposedná voda

Jde udělat z vody kulička? Bádáním v laboratořích si děti osvojují a upevňují nové poznatky z prvouky. Pod vedením našich zkušených lektorů si vyzkouší, jestli se na hladině udrží kovová mince, zda umí modelína plovat, jak použít vodu k měření času, anebo dokonce jak vyrobit sopku pod vodou nebo vír v láhvi!

Cena: 50 Kč, min a max počet osob: 15 - 30, délka programu: 40 min.

 

  • Magnetománie 

Zbrusu nová vědecká dílnička, která vám představí magnetické síly v celé jejich kráse. Kde se vůbec neviditelné magnetické „ruce“ berou? A proč neplatí na plasty? Také se dozvíte, jak vypadá největší magnet světa i jak se dá pomocí magnetické síly česat. Názorně si ukážeme, jak funguje kompas, jak projet závodní dráhu s magnetickým autem či jak naučit kovovou sponku létat. 

Cena: 50 Kč, min a max počet osob: 15 - 30, délka programu: 40 min.,

Podrobné informace o progamech, včetně RVP, naleznete na stránce Vzdělávací programy pro školy.
 

Zábavní a kvalifikovaní lektoři

Programy o délce 40 minut probíhají pod vedením kvalifikovaných lektorů. Ti velmi dobře vědí, jak a čím děti zaujmout. Všechny jevy vysvětlují srozumitelně a na příkladech z běžného života. Vědou se skutečně baví a úspěšně se jim daří nadšení přenášet i na ostatní.
 
 
 

Rezervace

Návštěvu i programy si prosím rezervujte předem na rezervace@iQlandia.cz nebo na telefonním čísle  +420 724 586 230 v pracovních dny od 9.00 do 15.00.
 
vstupné: 90 Kč/žák na celý den do všech expozic + 50Kč / žák na program. Na programy lze chodit i samostatně bez nutnosti zakoupení vstupného do expozic. 

UPOZORNĚNÍ - všechny doprovodné programy (Hravé programy, Tematické science show), Planetárium i obědy je nutné objednávat písemně e-mailem na adresu rezervace@iqlandia.cz nebo info@iqlandia.cz. Jiné formy objednávky (telefonáty, osobní žádosti) není možné z technických důvodů zaznamenávat do našeho rezervačního systému. Děkujeme za pochopení.
 
Pracovní listy:
Zpestřete si návštěvu a bavte se řešením úkolů, hádanek či fyzikálních záludností u našich exponátů prostřednictvím našich pracovních listů
Hlavní partneři