Program pro školy a školky

iQPARK – to jsou kromě interaktivních hravých expozic i doprovodné aktivity, ve kterých nabízíme  speciální programy, které děti zábavnou formou seznamují se základními jevy a pojmy z fyziky, chemie, biologie, geografie a dalších přírodních věd.  Děti i žáci si na vlastní kůži vyzkoušejí experimenty, pro které školy a školky nemají vybavení nebo zázemí  a které často zapálí jiskru zájmu o další poznávání. 
 

Programy:


Tematické science show: 

Tematické science show pro školy a školky  v iQPARKU probíhají  formou frontální demonstrace s častým zapojováním dětí do jednotlivých experimentů. Vstupné je 30 Kč na program + 70 Kč do expozic / osoba.  Minimální cena za program se odvíjí od minimálního počtu žáků.
 

Balónková science show

Děti balónky milují. To naši lektoři dobře vědí, a proto připravili speciální balónkovou science show! Přijďte se podívat, jak vypadá takový balónkový špíz či zda se našim lektorům povede nechat levitovat míč. 
 

Velká science show

Zcela nová science show plná neuvěřitelných pokusů, legrace, barev a explozí. Přijďte do iQPARKU zjistit, že věda je zábava a umí někdy pořádně překvapit.
 

Hravá voda

Co všechno dokáže obyčejná voda? Vaši žáci nebudou věřit, jak se s ní dá vědecky čarovat – dozví se, kolik dokáže pojmout tepla, proč nejde stlačit i jak je možné, že po ní plují lodě ze železa. Společně s lektory prozkoumají její základní vlastnosti a díky překvapivým experimentům s nečekanými závěry si zábavnou formou osvojí poznatky z přírodovědy.
 

Lidské smysly

Nechte žáky otestovat smysly na vlastní oči, kůži, jazyk, uši i nos! Show, která děti nejen pobaví, ale zároveň je seznámí s pěti základními smysly, kterými vnímají svět kolem sebe. Show, vhodná i na procvičení a upevnění poznatků ze školky a školy, probouzí v dětech zájem o biologii. 
 Vědecké dílničky: 

V iQPARKU pro vás máme připravené také laboratoře! Děti si mohou samy vyzkoušet, jaké je to stát se na chvíli vědcem, provádět pokusy a objevovat přírodní zajímavosti. Délka 40 min. Vstupné je 30 Kč na žáka. Minimální cena za program se odvíjí od minimálního počtu žáků.
 

Neposedná voda

Jde udělat z vody kulička? Bádáním v laboratořích si děti osvojují a upevňují nové poznatky z prvouky. Pod vedením našich zkušených lektorů si vyzkouší, jestli se na hladině udrží kovová mince, zda umí modelína plovat, jak použít vodu k měření času, anebo dokonce jak vyrobit sopku pod vodou nebo vír v láhvi!

Silák vzduch

Ve vzduchu je velká síla! Pojďte se s námi pustit do pokusů a kouzel, s nimiž by měl problém i Chuck Norris! Třeba nafouknout balónek do vnitřku láhve, zkusit pít brčkem, které má v sobě díru, pohánět vznášedlo či vystřelit raketu. Se vzduchem se dá totiž zažít spousta legrace!
 
 

Magnetománie

Zbrusu nová vědecká dílnička, která vám představí magnetické síly v celé jejich kráse. Kde se vůbec neviditelné magnetické „ruce“ berou? A proč neplatí na plasty? Také se dozvíte, jak vypadá největší magnet světa i jak se dá pomocí magnetické síly česat. Názorně si ukážeme, jak funguje kompas, jak projet závodní dráhu s magnetickým autem či jak naučit kovovou sponku létat. 

Zábavní a kvalifikovaní lektoři

Programy o délce 40 minut probíhají pod vedením kvalifikovaných lektorů. Ti velmi dobře vědí, jak a čím děti zaujmout. Všechny jevy vysvětlují srozumitelně a na příkladech z běžného života. Vědou se skutečně baví a úspěšně se jim daří nadšení přenášet i na ostatní.
 
 
 

Rezervace

Návštěvu i programy si prosím rezervujte předem na rezervace@iQlandia.cz nebo na telefonním čísle  +420 724 586 230 v pracovních dny od 9.00 do 15.00.
 
vstupné: 70 Kč/žák na celý den do všech expozic
 
Pracovní listy:
Zpestřete si návštěvu a bavte se řešením úkolů, hádanek či fyzikálních záludností u našich exponátů.
Hlavní partneři