Program pro školy a školky

iQPARK – to jsou kromě interaktivních hravých expozic i doprovodné aktivity, ve kterých nabízíme  speciální programy, které děti zábavnou formou seznamují se základními jevy a pojmy z fyziky, chemie, biologie, geografie a dalších přírodních věd.  Děti i žáci si na vlastní kůži vyzkoušejí experimenty, pro které školy a školky nemají vybavení nebo zázemí  a které často zapálí jiskru zájmu o další poznávání. 
 

Programy:


Tematické science show: 

Tematické science show pro školy a školky  v iQPARKU probíhají  formou frontální demonstrace s častým zapojováním dětí do jednotlivých experimentů. Vstupné je 30 Kč / 50 Kč na program + 70 Kč do expozic / osoba.  Minimální cena za program se odvíjí od minimálního počtu žáků.
 

Balónková show

Děti balónky milují. To naši lektoři dobře vědí, a proto připravili speciální balónkovou science show! Přijďte se podívat, jak vypadá takový balónkový špíz či zda se našim lektorům povede nechat levitovat míč. 

Cena: 30 Kč, min a max počet osob: 20 - 50, délka programu: 40 min
 
 

Velká science show

Zcela nová science show plná neuvěřitelných pokusů, legrace, barev a explozí. Přijďte do iQPARKU zjistit, že věda je zábava a umí někdy pořádně překvapit.
 
Cena: 50 Kč, min a max počet osob: 20 - 50, délka programu: 40 min

 

Lidské smysly

Nechte žáky otestovat smysly na vlastní oči, kůži, jazyk, uši i nos! Show, která děti nejen pobaví, ale zároveň je seznámí s pěti základními smysly, kterými vnímají svět kolem sebe. Show, vhodná i na procvičení a upevnění poznatků ze školky a školy, probouzí v dětech zájem o biologii. 

 
Cena: 30 Kč, min a max počet osob: 20 - 30, délka programu: 40 min
Vědecké dílničky: 

V iQPARKU pro vás máme připravené také laboratoře! Děti si mohou samy vyzkoušet, jaké je to stát se na chvíli vědcem, provádět pokusy a objevovat přírodní zajímavosti. Délka 40 min. Vstupné je 30 Kč na žáka. Minimální cena za program se odvíjí od minimálního počtu žáků.
 

Neposedná voda

Jde udělat z vody kulička? Bádáním v laboratořích si děti osvojují a upevňují nové poznatky z prvouky. Pod vedením našich zkušených lektorů si vyzkouší, jestli se na hladině udrží kovová mince, zda umí modelína plovat, jak použít vodu k měření času, anebo dokonce jak vyrobit sopku pod vodou nebo vír v láhvi!

Cena: 30 Kč, min a max počet osob: 15 - 30, délka programu: 40 min.

Silák vzduch

Ve vzduchu je velká síla! Pojďte se s námi pustit do pokusů a kouzel, s nimiž by měl problém i Chuck Norris! Třeba nafouknout balónek do vnitřku láhve, zkusit pít brčkem, které má v sobě díru, pohánět vznášedlo či vystřelit raketu. Se vzduchem se dá totiž zažít spousta legrace!
 
Cena: 30 Kč, min a max počet osob: 15 - 30, délka programu: 40 min.

 

Magnetománie 

Zbrusu nová vědecká dílnička, která vám představí magnetické síly v celé jejich kráse. Kde se vůbec neviditelné magnetické „ruce“ berou? A proč neplatí na plasty? Také se dozvíte, jak vypadá největší magnet světa i jak se dá pomocí magnetické síly česat. Názorně si ukážeme, jak funguje kompas, jak projet závodní dráhu s magnetickým autem či jak naučit kovovou sponku létat. 

Cena: 30 Kč, min a max počet osob: 15 - 30, délka programu: 40 min.,

Podrobné informace o progamech, včetně RVP, naleznete na stránce Vzdělávací programy pro školy.
 

Zábavní a kvalifikovaní lektoři

Programy o délce 40 minut probíhají pod vedením kvalifikovaných lektorů. Ti velmi dobře vědí, jak a čím děti zaujmout. Všechny jevy vysvětlují srozumitelně a na příkladech z běžného života. Vědou se skutečně baví a úspěšně se jim daří nadšení přenášet i na ostatní.
 
 
 

Rezervace

Návštěvu i programy si prosím rezervujte předem na rezervace@iQlandia.cz nebo na telefonním čísle  +420 724 586 230 v pracovních dny od 9.00 do 15.00.
 
vstupné: 70 Kč/žák na celý den do všech expozic + 30 Kč/ 50Kč / žák na program. Na programy lze chodit i samostatně bez nutnosti zakoupení vstupného do expozic. 
 
Pracovní listy:
Zpestřete si návštěvu a bavte se řešením úkolů, hádanek či fyzikálních záludností u našich exponátů prostřednictvím našich pracovních listů
Hlavní partneři