FAQ - často kladené dotazy

Máš dotaz? Nevíš si rady? Zde najdeš nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně.

Jaký je rozdíl mezi iQLANDII a iQPARKEM?

iQLANDIA je nově postavený komplex, který je vhodný pro děti od věku cca 8 let. Exponáty jsou zde techničtější, popisy odbornější, doprovodné programy (workshopy, science show vysvětlují jevy, o kterých už děti někdy slyšely ve škole). iQPARK se více orientuje na ty nejmenší badatele od cca 2 let. Exponáty jsou většinou ze dřeva, expozice jsou méně členité a rodič má tak snadno přehled, kde se jeho zvídavé děti nacházejí. I doprovodné programy jsou více uzpůsobeny menším dětem.
Science centra jsou od sebe vzdálená jen cca 100 metrů - iQLANDIA v samostatné budově, iQPARK v areálu Centra Babylon. Návštěvníci obou center mohou využít parkoviště u iQLANDIE za sníženou cenu 50Kč, která se hradí buď na pokladně iQLANDIE nebo iQPARKU.
Obě science centra spravuje jedna společnost - iQLANDIA, o. p. s. 

 

Můžu přijít a zase odejít? Jak dlouho platí vstupenka...

Vstupné je pouze jednorázové – jeden vstup, jeden výstup. 
 

Jak dlouho trvá prohlídka?

Na prohlídku doporučujeme minimálně 4 hodiny. Pokud ale chceš vyzkoušet všechny doprovodné programy, zajít to Planetária, občerstvit se, pak doporučujeme vyhradit si na návštěvu našeho centra celý den.
 

Je u vás restaurace/rychlé občerstvení?

Ano, v budově iQLANDIE se nachází restaurace, kde se prodávájí pokrmy a nápoje (studené, teplé). Máme tu i nápojové automaty. V piknik zóně u fontány a na lavičkách v jednotlivých patrech je prostor i pro konzumaci vlastního občerstvení.
 

Můžu platit kartou? 

Ano, u nás na pokladně přijímámé platební karty: Mastercard, Visa . Přijímáme je jak při placení vstupného, tak v iQshopu, i v restauraci.
 

Kolik stojí a kde můžu zaplatit parkovné? 

Pokud jsi návštěvníkem iQLANDIE a iQPARKU, parkovné je za 50 Kč a platí se na pokladně iQLANDIE. Parkovací lístek si přines po zaparkování s sebou na pokladnu, kupon bude po zaplacení aktivován. V případě, že jsi šel do iQPARKU, přines si s sebou i účtenku od vstupenek. Jinak bys nemohl využít slevy na parkovném. 
 
Parkoviště můžeš v případě volné kapacit využívat i když nejdeš navštívit žádné z center. V tom případně je cena 150 Kč. 
 

Od kolika je doporučený věk do iQLANDIE?

iQLANDII doporučujeme dětem od 8 let, jejich starším sourozencům rodičům i prarodičům. Sousední iQPARK je připraven na malé badatele od 2 let věku, jejich maminky, tatínky, babičky i dědečky.
 

Prodáváte permanentky?

Ano, permanentky si můžeš zakoupit u nás na pokladně. Prodáváme roční permanentky pro veřejnost, nebo firemní. Aktuální ceník naleznete zde.
 

Je v expozicích někdo, kdo mi poradí?

V každé expozici je lektor, který je k dispozici. Poradí, předvede, vysvětlí, naučí... 
 

 Je iQLANDIA bezbariérová?

Ano, je. Na vozíčku se dostaneš téměř všude. Toalety pro vozíčkáře jsou v 1. podlaží, do dočasné výstavy, která je v podzemí, tě zavezeme výtahem... v Planetáriu jsou vyhrazená pro vozíčky dvě přední místa.
 

Kde vám můžu nechat vzkaz/recenzi?

Budeme rádi za tvou zpětnou vazbu, jak se ti u nás líbilo, co jsi tu zažil, co jsi tu nafotil. Psát a sdílet můžeš na Facebooku, Instagramu, TripAdvisoru, návštevní knize nebo třeba na mailu

Hlavní partneři