Vodní svět aneb Vodní hrátky bez pláštěnky

Komu se tu bude líbit

Pomineme-li nepříliš oblíbenou pravidelnou hygienu, tak většina dětí vodu miluje. Rády se cachtají, máchají, staví přehrady, skáčou do kaluží, střílejí po sobě z vodních pistolí, dovádějí v aquaparcích… U nás si přijdou na své jak děti, tak dospělí. S vodou si tu totiž budeme nejen hrát, ale také experimentovat.

Co tu všechno najdete

S vodou se dá provádět ledacos, zvlášť když máte k dispozici pořádné vodní koryto, mlýnky, trubky, stroje, trysky, a dokonce Niagarský vodopád! U nás pochopíte princip zdymadla, vodních turbín i jaké nebezpečí číhá na vodáky pod jezem. Odvážní a mrštní se mohou protáhnout tajemným tunelem pod korytem a sáhnout si na otáčející se kamennou zeměkouli. 

Co dalšího tu najdete

A co taková vodní střílečka uprostřed Niagarského vodopádu? Speciální tryskou „Jumping jet“ vystřelujte svítící „špalky“ vody přímo do jeho peřejí.  Stačí si jen vybrat barvu nasvícení, zamířit a spustit palbu. 

Venkovní bazén ve tvaru ledviny vám nabídne další desítky vodních experimentů. Po jeho obvodu najdete nejrůznější typy ručních čerpadel, včetně toho nejstaršího – Archimedova. Tak schválně: máte dost síly, abyste roztočili vodní kolo, dostali proud vody ke kaskádě nebo vodní točně?

Co potěší učitele a rodiče

A zase ta fyzika! Pumpy, kola, turbíny, přehrady, Archimedův i Bernouliho zákon… – to vše v praxi, názorně a zábavně.

Hlavní partneři