Věda v domě aneb Jak fungují věci, které denně používáme

Komu se tu bude líbit

Tady si přijdou na své věční zvědavci a koumáci, kterým nedají spát otázky typu: Kde skončí všechno, co spláchnu do záchodu? Jak to, že se varná konvice sama vypne? Proč se zrcadlo při horké koupeli zarosí? Odkud se v zásuvce bere elektřina? A je bílá opravdu bílá?

Co tu všechno najdete

Je až k nevíře, co všechno takový obyčejný dům skrývá. Kolik věcí, přístrojů a zařízení, které již považujeme za naprostou samozřejmost!  Ale víme skutečně, jak fungují? 

Co dalšího tu najdete

Pojďte s námi nahlédnout pod povrch věcí, zjistit, na jakém principu funguje lednička, mikrovlnka, záchod, televize, žehlička, myčka, nebo třeba auto. Prozkoumejte u nás útroby domu, to, co mu bublá a jiskří ve zdech, i kam všechny ty roury a trubky z kuchyní, koupelen a záchodů vedou.
 

Rozdělení expozice:

  1. Stavba domu a předzahrádka
  2. Kuchyně
  3. Koupelna
  4. Obývací pokoj
  5. Dílna/garáž
  6. Řez domem
  7. Výroba a rozvod elektřiny

Co potěší učitele a rodiče

Nemusíte čekat, až se vám doma nebo ve škole rozbije některý elektrospotřebič, abyste s dětmi prozkoumali, jak vlastně funguje. Věda v domě vám odhalí principy činnosti základních přístrojů a zařízení názorně a bez nutnosti zničení. Uvidíte řez záchodem, elektrickým ohřívačem vody i prosklenou myčku na nádobí. Kolik vody vlastně při mytí nádobí spotřebuje?

Hlavní partneři