Sexmisie aneb Vše o dospívání, milování, plození, rození i deviacích

Komu se tu bude líbit

Tak tahle expozice je speciálně vytvořená pro všechny holky a kluky od 12 let výše! Jasně, můžete s sebou vzít i rodiče nebo učitele, ale mladší sourozence nechte raději doma. Hlavně pokud ještě věří tomu, že děti nosí čáp. 

Co tu všechno najdete

Sexmisie vám velmi názorně, zábavně, a přitom citlivě odpoví na všechny otázky kolem sexuálního života. Expozice byla připravena ve spolupráci se sexuology a dětskými psychology a jedná se o první svého druhu v celé Evropě! Z ústředního prostoru – „matčina lůna“, které slouží jako relaxační zóna a kde zaslechnete i tlukot matčina srdce – se postupně vydáte do vzájemně propojených sekcí JÁ, MY, ONI a TABU, plné moderních interaktivních exponátů, neuvěřitelných projekcí a zajímavých grafik.

 

Expozice je rozdělena na sekce:

Sekce JÁ – vás provede vývojem jedince od narození až do pohlavní dospělosti. Mimo jiné se dozvíte, jak vypadá plod v jednotlivých fázích svého vývoje, na co všechno se můžete těšit, až vás zastihne hořkosladké období zvané puberta, či zda je rychlejší spermie lidská, nebo gorilí.

Sekce MY – zkoumá rozdíly mezi pohlavími, a hlavně všechno kolem sexu, ať už jde o erotogenní zóny, líbání, erekci, sexuální polohy, antikoncepci, podpůrné přípravky či genetiku. Můžete si dokonce vyzkoušet, jak by vypadalo vaše dítě, kdybyste do toho se svým protějškem „praštili“.

 

Sekce ONI – přibližuje, jak se na sex dívají různé národy, kultury a náboženství a jak se jejich postoj k sexu, feminismu a míšení ras měnil v průběhu dějin.

Sekce TABU – asi nejtajemnější sekce celé Sexmisie, odhaluje mýty a tabuizovaná témata, co je ještě normální, a co už není – a to nejen v oblasti lidské sexuality a sexuálních preferencí…

Co potěší učitele a rodiče

Rodiče a učitele určitě potěší, že už se nebudou muset červenat, až se jich budete ptát na něco z oblasti sexu. I ty nejtajnější odpovědi totiž najdete u nás v iQLANDII. A oni tady zase pochopí, že o sexu se dá i s dětmi mluvit otevřeně, citlivě a beze studu. 

Hlavní partneři