KosmoKomu se tu bude líbit

Odpoutej se na chvíli od Země a ponoř se do hlubin vesmíru. V naší nové expozici si můžeš vyzkoušet pocity kosmonauta a objevovat krásy naší sluneční soustavy i světů ještě vzdálenějších.

Co tu všechno najdeš 

Prozkoumej rudou planetu vesmírným vozítkem Mars Rover, podívej se na pitvu 145 cm velkého mimozemšťana nebo si otestuj, jak jednoduché či složité je vylézt z přistávacího modul Vostok 28. 

Pro učitele

Expozice Kosmo používá tématu vesmír k motivaci žáků pro studium přírodovědných předmětů. Na interaktivních exponátech žáci nenásilným způsobem objeví například jaká je vzájemná poloha těles Země, Měsíc, Slunce a jak se navzájem tyto objekty ovlivňují. Uvidí, jak vypadá a neustále se mění povrch naší nejbližší hvězdy – Slunce. Vyzkouší, jak gravitační zrychlení ovlivní jejich hmotnost na různých vesmírných objektech, nebo si na vesmírném skateboardu zajezdí mezi planetami, o kterých se toho během zběsilé jízdy spoustu dozví. Ale protože věda je také zábava, mohou žáci poznávat povrch planety Mars na simulátoru vesmírného vozítka a chvíli tak strávit 80 milionů kilometrů od naší domovské planety. 

Proleť se vesmírem s našimi exponáty. Usedni do Mars Roveru, přistaň na Zemi v modulu Sojuz.