GEOlab - Geologie České republiky poutavě a dobrodružně

Komu se tu bude líbit

Jste zvědaví, jak to vypadá v samém nitru naší planety, odkud se občas linou podivné zvuky? A co všechno se skrývá pod povrchem České republiky? Pokud máte pro strach uděláno, vydejte se s námi do podzemí. 

Co tu všechno najdeš

Interaktivní expozice věnovaná geologii České republiky je umístěna až na samém dně iQLANDIE, v jejím sklepení. A představte si, že o těchto tajemných prostorách nikdo do počátku výstavby centra ani netušil! 

Co dalšího tu najdete

Pod zachovalými sklepními klenbami vás čeká neobyčejný svět krápníků, jeskyní, hornin a minerálů. Dozvíte se, v které části naší země se nacházejí a k čemu všemu se dají využít. Zahrajete si na jeskyňáře – prozkoumáte krápníky či jeskyni zvanou plazivka. A také si vyzkoušíte práci se seismografem. Dokážete si vůbec představit, jak velké otřesy může zemětřesení způsobit? A máme tu pro vás dokonce i kino! To se přece do temného sklepa báječně hodí. 

Co potěší učitele a rodiče
Není kámen jako kámen – poznávání hornin trápí nejednoho malého přírodovědce. Tady si všechno osahají v praxi a žulu si tak se železnou rudou už nejspíš nikdy nespletou. A snad ani stalaktit se stalagmitem. 
Hlavní partneři