GEO aneb Kosmonautem snadno a rychle

Komu se tu bude líbit

Odkud se vlastně vzal vesmír, hvězdy, planety…? Otázky staré jako lidstvo samo. Ale jen několik vyvolených mělo to štěstí a mohlo se vydat na výzkumné cesty přímo do nitra vesmíru. Láká vás to také? U nás se může stát kosmonautem každý! Stačí mít dostatek kuráže!

Co tu všechno najdete

Expozice GEO je zkrátka jedno velké dobrodružství. Začít byste rozhodně měli simulátorem Velkého třesku. V jedné minutě tu prožijete vývoj celého vesmíru od samého počátku! A pak už jen zbývá naskočit na náš hvězdný skateboard. Ovládá se jako klasické prkno, ale proletíte se na něm celou sluneční soustavou! 

Co dalšího tu najdete

A co takhle vyzkoušet, jak funguje přitažlivost na Měsíci? Anebo se náhle ocitnout v absolutním nekonečnu? To vše a mnohé další u nás při mezihvězdných objevitelských výpravách zažijete. A až vás to cestování časem a vzdáleným prostorem přestane bavit, opatrně sestupte důlním vrtem přímo do středu Země. Tam už na vás čeká expozice Geolab.

Co potěší učitele a rodiče

Vesmír fascinuje snad úplně všechny! Přečetli jsme desítky encyklopedií a umíme odpovědět na celou řadu otázek. Přesto si ale spoustu kosmických jevů dokážeme představit velmi těžko. Třeba taková relativnost vzdáleností ve vesmíru… Když si ale studenti zkusí prolézt tzv. Möbiovou páskou, pochopí učivo mnohem snáz.
A jak zvládnou vaše děti hvězdný skateboard? Jen šikovnost je nezachrání. Při průletu sluneční soustavou totiž budou odpovídat i na záludné otázky týkající se jednotlivých planet. V písemce se jim to bude bezesporu hodit!

Hlavní partneři