Člověk aneb Cesta do hlubin lidského těla

Komu se tu bude líbit

S kým jsme po celý život nejvíce v kontaktu? No přece s vlastním tělem! Ale známe ho (vlastně se) dostatečně? Tak schválně… Tušíte třeba, jaký je největší orgán lidského těla? Nebo jestli dokážete silou mysli uvést do pohybu kuličku?  Všem, kteří o sobě chtějí zjistit víc, je určena jedna z nejrozsáhlejších expozic iQLANDIE – Člověk.

Co tu všechno najdete

Na ploše více než 600 m2 je připraveno zhruba 80 důmyslných interaktivních exponátů. Na prohlídku a pokusy s vlastním tělem si proto rezervujte alespoň dvě hodiny. A nebuďte smutní, že během jedné návštěvy všechno nestihnete. Vždyť lidské tělo je nejdokonalejší živý organismus planety a prozkoumat ho do posledního záhybu dá pěkně zabrat.

Expozice je rozdělena na dvě části:

Lidské tělo – Tady nahlédnete do útrob lidského těla, zjistíte, jak vše jednotlivě i dohromady funguje, a dokonce si můžete sami zkusit jednoho takového člověka složit – jako stavebnici. Objevíte, kolik práce odvádí srdce, změříte si objem vlastních plic nebo si ověříte, co všechno jste zdědili po svých předcích. Pozor, to ale nekončíme! Nejen pro ty, co se chtějí stát jednou doktorem, tu máme skutečnou výzvu – možnost vyzkoušet si laparoskopickou operaci.


Lidské smysly – Tak co myslíte, nešálí vás zrak? Vidíte opravdu jako ostříž? A za vaše noční chrápání může skutečně jen tvar nosu? Díky zábavným experimentům bude váš čich, chuť, hmat, sluch i zrak podroben zatěžkávací zkoušce.
A dojde i na souboj myslí. Jestli vás fascinuje telekineze, tak si určitě nenecháte ujít Mindball – zařízení, které vám dokáže, že myšlenky lze převést v pohyb. Pošlete kuličku správným soustředěním po speciální dráze směrem k soupeřovi a dokažte, že se umíte lépe koncentrovat než váš protivník!

Co potěší učitele a rodiče

No co si budeme povídat – tady si přijdou hlavně na své učitelky a učitelé přírodopisu a biologie. A maminky zase budou mít radost, že jim děti snad konečně uvěří, proč si musíme pořádně mýt ruce, čistit si zuby a celkově o své tělo s láskou pečovat.

Hlavní partneři