Češi světu aneb České vynálezy, které dobyly svět

Komu se tu bude líbit

Tady si přijdou na své všichni, kteří sní o tom, že se jednou stanou slavným vynálezcem nebo objevitelem. Inspirace tu na ně číhá doslova na každém kroku! (Pozor, vysoce nakažlivé )

Co tu všechno najdete

Tolik chytrých českých hlav na jednom místě – to se hned tak nevidí! Jestlipak třeba víte, že ačkoliv jsme bez moře, tak lodní šroub vynalezl rodák z Chrudimska Josef Ressel? Anebo že si profesor Mach nechal v zájmu vědy dobrovolně svištět kolem hlavy kulky?

Co dalšího tu najdete

 A že nebýt českého vynálezce Františka Křižíka, tak bychom možná dodnes svítili petrolejkami? Expozice velice poutavou a zábavnou formou přibližuje mnohdy trnitou cestu k velkým vynálezům a objevům, kterými Češi oslnili svět.

Není ale zahleděna jen do slavné minulosti – naopak! Velký prostor je zde věnován i současným mladým vědeckým nadějím. Třeba je potkáváte na školních chodbách, a ani o tom nevíte. Jsou to kluci a holky z gymnázií a průmyslovek, které jejich zvídavost, vytrvalost a originální nápady dovedly až k úspěchům na mezinárodním vědeckém poli.

Co potěší učitele a rodiče

Již léta se ví, jak dobře funguje tzv. výchova vzorem. Dětem se dnes všude nabízí (až podbízí) spousta tzv. „vzorů“ a „idolů“. My vám garantujeme, že u nás narazí jen na takové, které skutečně stojí za to.

Hlavní partneři